De regionale spiegel: hoe staat het ervoor met de Achterhoekse beeldende kunsten?
Over de jaren heen bekleedden werken van wereldkunstenaars de museumzalen. Zo werden tentoonstellingen gewijd aan Piet Mondriaan, Jan Toorop, Leo Gestel, De Amsterdamse Joffers waaronder Lizzy Ansingh en Jo Bauer-Stumpf. Ook bekende kunstenaars als Levi van Veluw en Christie van der Haak werden in hun beginfase gevraagd om werk te exposeren.
Nooit eerder werd in Villa Mondriaan een tentoonstelling gewijd aan enkel Achterhoekse beeldend kunstenaars. Tot nu. In de projectweek De regionale spiegel nodigt Villa Mondriaan kunstenaars uit om tussen 9 en 23 november 2024 werk te exposeren in het museum.
Ben je professioneel kunstenaar actief in de regio Achterhoek? Laat van je horen! Aanmelden kan tot en met 31 augustus 2024. Op basis van de inzendingen maakt het team een selectie rondom de thema’s ‘natuur – landschap – reflectie’. We proberen zo veel mogelijk kunstenaars de kans te geven om te exposeren, maar de ruimte is beperkt. De opening van de tentoonstelling zal plaatsvinden voorafgaand aan de Winterswijkse Museumnacht op 9 november 2024.
Voorwaarden: Op 5, 6,7 en 8 november is er ruimte om op te bouwen. In principe wordt dit gedaan door het team van Villa Mondriaan. Wij willen van de deelnemende kunstenaars vragen om hun werk bij het museum af te leveren voor 5 november. Kunstenaars zijn wel van harte welkom om aanwezig te zijn bij de opbouw. Villa Mondriaan zal de tentoonstelling voorzien van zaaltekst. Er is ook ruimte om flyers en andere materialen neer te leggen. Het is niet de bedoeling dat het werk verkocht wordt gedurende de tentoonstellingsperiode. Villa Mondriaan mag en kan zich niet mengen in welke verkoop van kunst dan ook.
Belangrijke data: De feestelijke opening van de tentoonstelling zal plaatsvinden op 9 november 17:00u (tijd onder voorbehoud). Kunstenaars krijgen elk een aantal vrijkaarten voor de Winterswijkse Museumnacht die aansluitend zal plaatsvinden op 9 november.
